Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw 01 września 2016r. rozpoczęło realizację projektu

Gmino – zaopiekuj się maluchem”

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (umowa nr: POWR.02.01.00- 00-0007/16-00), łącznie z Centrum Psychologicznym „Widnokrąg”.

Realizacja projektu zakończy się 30 kwietnia 2018r.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji przedstawicieli władz samorządu gminnego i pracowników gminnych jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozwój form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z gmin na terenie których mieszka 5 tys. i więcej mieszkańców, na terenie których nie funkcjonują żadne zorganizowane formy opieki nad małymi dziećmi.

 

Projekt skierowany jest do przedstawicieli organów uchwałodawczych i wykonawczych jednostek samorządu gminnego oraz pracowników jednostek samorządu gminnego odpowiedzialnych za organizację i finansowanie infrastruktury instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z terenu województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

 

W ramach projektu prowadzone będą 42 godzinne szkolenia „Maluch w Twojej gminie” ułatwiające kształtowanie systemu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Szkolenia będą realizowane w formie dwóch zjazdów (3 i 2 dniowych). Każdemu uczestnikowi i uczestniczce zapewniamy: zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, którzy od kilku lat zajmują się zagadnieniami związanymi z tworzeniem i prowadzeniem żłobków, klubów dziecięcych i innych form opieki, materiały dydaktyczne, materiały szkoleniowe oraz zakwaterowanie i wyżywienie.

 

Zakres tematyczny szkolenia: strategia opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w gminie, organizacja opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, finansowanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, współpraca publiczno‐prywatna, zarządzanie inwestycją.

Planowane efekty to: podniesienie kompetencji przedstawicieli podmiotów tworzących i prowadzących instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

Wartość projektu: 1 733 765,28 zł

Wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 1 461 217,38 zł 

 

Zapraszamy do udziału w projekcie.